Aktualności

WIELKANOCNE ZAJĘCIA OTWARTE

Tradycyjnie jak co roku wraz z nadejściem  – wiosny pięknej i radosnej w naszym przedszkolu odbywają się wielkanocne zajęcia otwarte dla dzieci i rodziców. Jest to znakomita okazja do integracji całego społeczeństwa przedszkolnego, tworzenia warunków do podejmowania aktywności twórczej, doskonalenia sprawności manualnej naszych dzieciaków oraz czerpania radości ze wspólnej zabawy. Wykonane wspólnie z rodzicami wielkanocne koszyczki, kurki, zajączki i kolorowe pisanki dostarczyły dużo radości i satysfakcji naszym przedszkolakom. Nie zabrakło również wspólnych tańców i zabaw integracyjnych, a także pięknych programów artystycznych w wykonaniu dzieci. Współpraca z rodzicami to bardzo ważny element działalności przedszkola.

Serdecznie Dziękujemy wszystkim Rodzicom za przybycie i przygotowanie słodkiego poczęstunku dla przedszkolaków.

PRZEDSZKOLNY PRZEGLĄD PLASTYCZNY ,,ZIMOWE PEJZAŻE”

ZIMOWE PEJZAŻE, pod  takim tytułem w naszym przedszkolu odbył się przegląd plastyczny, którego organizatorem było Miejskie Przedszkole nr 17 w Oświęcimiu. Głównym celem przeglądu było uwrażliwienie na piękno i tajemniczość zimowego krajobrazu, pobudzenie kreatywności i pomysłowości dzieci i rodziców, zachęcanie do wykorzystywania różnych technik plastycznych, integracja ze środowiskiem przedszkolnym, rozwijanie współpracy z rodzicami. Przegląd był przeznaczony dla dzieci i rodziców z Miejskiego Przedszkola nr 17 w Oświęcimiu. Komisja przeglądu powołana przez Organizatora oceniła zgodność prac z tematyką przeglądu, kreatywność i pomysłowość autorów prac oraz ogólne wrażenie artystyczne. Gratulujemy pomysłów artystycznych i inwencji twórczej dzieciom i rodzicom. Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymają wkrótce upominki rzeczowe oraz dyplomy pamiątkowe.

Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród oraz przygotowanie dyplomów.

Ach, co to był za bal…

Karnawał to czas wyjątkowych wydarzeń, radości i magii kostiumów. Pozwala dzieciom choć na jeden dzień przenieść się w bajeczny świat przebierańców, zanurzyć się w świat karnawałowej beztroski, uśmiechów i fantastycznej zabawy! Zabawa Karnawałowa, która odbyła się 8 lutego w Osiedlowym Domu Kultury będzie niezapomnianym tegorocznym wydarzeniem dla naszych dzieciaków. Bal był doskonałą okazją do integracji wszystkich grup wiekowych w rytmach ulubionych melodii tanecznych i zabaw muzyczno – ruchowych.

Dziękujemy wszystkim Rodzicom za przygotowanie pięknych strojów dla dzieci oraz słodki poczęstunek.

REKRUTACJA

Szanowni Rodzice!

Już 4 marca 2024r. rozpoczyna się rekrutacja do przedszkoli miejskich.

Rekrutacja dzieci do przedszkoli publicznych na rok szkolny 2024/2025 zostanie przeprowadzona z wykorzystaniem platformy 4 Parents.

Zasady naboru do przedszkoli publicznych prowadzonych przez Miasto Oświęcim na rok szkolny 2024/2025 znajdą Państwo na stronie rekrutacji.

Adres strony rekrutacji:  https://oswiecim.rekrutacje.edu.pl

Życzymy powodzenia w rekrutacji.

Zgodnie z Zarządzeniem nr 0050.6.2024 Prezydenta Miasta Oświęcim z dnia 25.01.2024r. terminy postępowania rekrutacyjnego w załączniku.

OPIEKA WAKACYJNA 2024

DRODZY RODZICE

Informujemy, że opieka wakacyjna w bieżącym roku szkolnym zorganizowana będzie dla DZIECI RODZICÓW OBOJGA PRACUJĄCYCH– w naszym przedszkolu w miesiącu LIPCU.

W miesiącu SIERPNIU dzieci z naszego przedszkola mogą korzystać z opieki wakacyjnej w Miejskim Przedszkolu nr 18.

Deklaracja zapisu dziecka na dyżur wakacyjny dostępna będzie od 15.01.2024r u nauczycieli poszczególnych grup oraz na stronie przedszkola.

ZWROT DEKLARACJI W NIEPRZEKRACZALNYM TERMINIE DO 31.01.2024R.

Procedura zapisów na dyżur wakacyjny

  • Od 15.01-31.01– przyjmowanie wniosków od rodziców
  • Od 12.02-16.02 – informacja o przyjęciu oraz opłacie za przedszkole
  • 19.02-15.03 – dokonywanie wpłat za dyżur wakacyjny .

Szczegółowa informacja w sprawie zasad opieki wakacyjnej w przedszkolach prowadzonych przez Miasto Oświęcim oraz deklaracja i wniosek można pobrać poniżej. Deklaracje i wniosek można będzie pobrać również w przedszkolu.

WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. To chwile, kiedy bliskość rodziny i wspólne spędzanie czasu nabierają szczególnego znaczenia…

Zapach pomarańczy, piernika i przystrojona choinka – to buduje magiczny świąteczny klimat. I właśnie po to, aby i w naszym przedszkolu zagościła świąteczna atmosfera w grudniu zostały zorganizowane  w każdej grupie wiekowej warsztaty świąteczne z udziałem rodziców. Dzieci wraz z rodzicami i rodzeństwem z zapałem wykonywały piękne ozdoby, wykazując się własną inwencją twórczą i kreatywnością. Wspólna twórczość w atmosferze zabawy, zaangażowanie, przeżyte emocje – to bardzo cenne doświadczenie dla całej społeczności przedszkolnej. Budują one wzajemną więź, rozbudzają wyobraźnię, są okazją do wzajemnego, głębszego poznania. Serdecznie dziękujemy rodzicom za przybycie i wspólnie spędzony czas.

POŻEGNANIE LATA 2023 ,,Żegnaj Lato na rok…”

W dniu 21 września na terenie boiska przy SP nr 7 w Oświęcimiu odbył się rodzinny piknik integracyjny, celem którego było pożegnanie lata zabawą i piosenką, zachęcanie do integracji oraz wspólnego spędzania czasu rodziców, dzieci i nauczycieli. Była to okazja do wspólnej wesołej zabawy całej społeczności przedszkolnej. Piknik rozpoczął się zabawami integracyjnymi przy muzyce, na które wszystkich gości zaprosiła Pani Dyrektor, a następnie nauczycielki przedszkola. Po tanecznym przywitaniu i gorącej rozgrzewce dzieciaki mogły skorzystać z wielu atrakcji. Czekały na nie wysokie, dmuchane zjeżdżalnie, suchy basen z mnóstwem kolorowych piłeczek, bajeczne tatuaże w ulubionych przez dzieci kolorach. W naszym piknikowym bufecie nie zabrakło pysznych kiełbasek z grilla, stoiska z domowymi wypiekami oraz kolorowymi owocami pełnymi zdrowych witaminek. Nie zabrakło również słodziutkiej różowej i niebieskiej waty cukrowej. Wielbiciele popcornu zajadały się tym kukurydzianym przysmakiem. Lekki wietrzyk sprzyjał puszczaniu spektakularnych wielokształtnych baniek mydlanych, które pięknie lśniły w promieniach słonka. Dotarł na piknik również gość specjalny we własnej osobie – Minionek.

Rodzinna domowa atmosfera i wspaniała słoneczna pogoda sprzyjały integracji oraz radosnej zabawie wszystkich gości na pikniku. Pożegnaliśmy wspólnie lato na rok piosenką ,,Żegnaj lato na rok, czeka jesień za mglą…”. Dziękujemy  Radzie Rodziców  za pomoc w przygotowaniu i organizacji doskonałej imprezy rodzinnej. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy pomagali w organizacji  i wspierali rzeczowo całą imprezę. Dziękujemy również wszystkim sponsorom i darczyńcom, którzy materialnie, rzeczowo lub organizacyjnie wsparli to duże przedsięwzięcie. ŻEGNAJ LATO NA ROK!!!

DZIEŃ DZIECKA

Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń! W naszym przedszkolu tego dnia również nie zabrakło wspaniałych atrakcji. Były tańce, zabawy z chustą, tory przeszkód, zamki dmuchane ze zjeżdżalnią i kolorowymi piłeczkami. Delikatny wiosenny wiatr sprzyjał puszczaniu spektakularnych baniek mydlanych. Po takiej dawce pozytywnych emocji przedszkolaki relaksowały się siedząc na kocykach, zajadając słodziutką kolorową watę cukrową . To był wspaniały dzień. Dziękujemy Radzie Rodziców za słodki poczęstunek dla dzieciaków, a nauczycielkom za przygotowanie atrakcyjnych zabaw, co można zobaczyć na zdjęciach poniżej.