Aktualności

NARODOWE CZYTANIE

W dniu 06.09.2021 w Miejskim Przedszkolu nr 17 w Oświęcimiu odbyło się Narodowe Czytanie 2021. Przedszkolaki z Grupy IV wysłuchały fragmentu lektury Gabrieli Zapolskiej ,,Moralność Pani Dulskiej” z aktywnym udziałem Sylwii Żak – Biesik – Naczelnika Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Oświęcim oraz Aleksandry Bigaj – Nauczycielki naszego przedszkola.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS MUZYCZNY „MAMY LATO!”

Z radością informujemy, że dzieci z grupy III zdobyły I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Muzycznym „Mamy lato!”, którego organizatorem była Karolina Szczerbakowska-Biniszewska – autor Ogólnopolskiego Programu Kraina Muzyki. Grupa zaprezentowała piosenkę konkursową pt.: „Złap lato za rękę”.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

KONKURS „MOJA GMINA W CYFERKACH”

Miło nam poinformować, że dzieci z grupy III zdobyły specjalne wyróżnienie w kategorii wiekowej 5-latków i zerówki w konkursie literackim „Moja Gmina w cyferkach”, którego organizatorem był Urząd Statystyczny w Krakowie. Głównym celem konkursu była promocja Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 wśród dzieci, rodziców i społeczności lokalnej. Dzieci pod kierunkiem nauczycielek: Elżbiety Skrzypaszek i Gabrieli Opitek, ułożyły i wykonały piosenkę o tematyce związanej ze spisem powszechnym.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!     

KONKURS PLASTYCZNY PT.: „PODARUJ NAM WIOSNĘ”

Miło nam poinformować, że Nadia Wanat z grupy III zdobyła I wyróżnienie w kategorii wiekowej 5-6 lat  w konkursie plastycznym „Podaruj nam wiosnę”, którego organizatorem był Osiedlowy Dom Kultury Zasole. Celem konkursu była prezentacja za pomocą dowolnych technik plastycznych pracy przedstawiającej swoją interpretację wiosny.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!   

MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KALEJDOSKOP ARTYSTYCZNY

,,MUZYCZNE WARIACJE NA TEMAT: MAMA – MOJA, MOJEJ MAMY”

Za wszystkimi Twoimi historiami zawsze kryje się historia matki, ponieważ to w jej historii zaczyna się Twoja. 

Mitch Albom

 

Kultywowanie międzypokoleniowych więzi rodzinnych, wspólne rodzinne działania artystyczne oraz współpraca ze środowiskiem lokalnym w zakresie edukacji artystycznej najmłodszych… Są to główne cele Kalejdoskopu artystycznego, którego organizatorem było Miejskie Przedszkole nr 17 w Oświęcimiu.

Swoje „Muzyczne wariacje na temat MAMA – MOJA, MOJEJ MAMY” zaprezentowały duety, trio oraz zespoły wokalne z Miejskiego Przedszkola nr 18 w Oświęcimiu oraz Miejskiego Przedszkola nr 17 w Oświęcimiu.

Ze względu na panującą pandemię COVID-19, Kalejdoskop artystyczny nie mógł odbyć się w tradycyjnej formule. Uczestnicy nadesłali materiał audio-wideo na adres Organizatora.

Już niebawem uczestnicy otrzymają dyplomy za muzyczne inspiracje, słodki poczęstunek oraz nagrody – niespodzianki.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA KONCERTU FINAŁOWEGO!

Karina i Kornel z Miejskiego Przedszkola nr 18 w Oświęcimiu w piosence „Moje serce” (sł. M. Polakowska, muz. A. Loska)

Nadia i Julita z Miejskiego Przedszkola nr 17 w Oświęcimiu w piosence „Moje serce” (sł. M. Polakowska, muz. A. Loska)

Karina i Kornel z Mamą w Muzycznych wariacjach ,,Dzień Mamy” – Miejskie Przedszkole nr 18 w Oświęcimiu

Miłosz z Mamą Barbarą w Muzycznych wariacjach ,,Układ taneczny zespołu o nazwie ZWYCIĘZCA” (muzyka w filmie: Survivor – Eye of the tiger) – Miejskie Przedszkole nr 18 w Oświęcimiu

Nadia z Mamą Gosią i Babcią Marysią w Muzycznych wariacjach ,,Jesteśmy jagódki, czarne jagódki” (sł. i muz. autor nieznany) – Miejskie Przedszkole nr 17 w Oświęcimiu

Julita z Mamą Justyną i Babcią Mariolą w Muzycznych wariacjach ,,Over the Rainbow”. Ballada skomponowana przez Harolda Arlena do musicalu ,,Czarnoksiężnik z Oz” – Miejskie Przedszkole nr 17 w Oświęcimiu

Lena, Maja, Jagoda, Zosia, Małgosia, Lena, Emilka w Muzycznych wariacjach: cover  Marii Tomaszewskiej zespołu Queen ,,Mamo, mamusiu” – Miejskie Przedszkole nr 17 w Oświęcimiu

Jest muzyka w powietrzu, muzyka wokół nas; świat jest tego pełen, a Ty po prostu bierzesz tyle, ile potrzebujesz.

Edward Elgar

Dziękujemy wszystkim uczestnikom Kalejdoskopu za twórcze inspiracje, wrażliwość i wyobraźnię artystyczną oraz za ciekawą i oryginalną formę uczczenia Dnia Matki!

EKOLOGICZNY POKAZ MODY

Z okazji Światowego Dnia Ziemi w naszym przedszkolu zorganizowano wirtualny „Ekologiczny pokaz mody”. Dzieci wraz z rodzicami wykonały eko-kreacje z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu. Przedszkolaki udowodniły, że moda i ekologia mogą iść w parze. Dzieci zaprezentowały wspaniałe, pomysłowe stroje i doskonale sprawdziły się w rolach modeli i modelek.

Serdecznie dziękujemy Dzieciom i ich Rodzicom za zaprojektowanie i wykonanie przepięknych ekologicznych strojów. Wiemy jedno – Wasza kreatywność nie zna granic!

Zapraszamy do obejrzenia „Ekologicznego pokazu mody” w wykonaniu wyjątkowych Modelek i Modeli.