Aktualności

WYCIECZKA DO DREAM PARK W OCHABACH

W dniu 18 maja 2022 nasze przedszkole wyruszyło na wspólną wycieczkę do Dream Park w Ochabach. Przez świat prehistorycznych gigantycznych gadów prowadził nas wszystkich szlak ścieżki edukacyjnej, na której zwiedzając park, dzieciaki mogły podziwiać najsłynniejsze dzieła architektoniczne z całego świata. Były to Statua Wolności, Mur Chiński, Wieża Eiffla, Łuk Triumfalny, Krzywa Wieża w Pizie i wiele innych ciekawych budowli. Z całą pewnością dzieci nie zapomną wrażeń jakie przeżywały podczas seansu bajki w kinie 6D. Przedszkolaki chętnie korzystały z parku linowego, który liczy trzy różne trasy do pokonania. Oprócz tych atrakcji wszyscy mogli skorzystać z placu zabaw, zwiedzić Dom do góry nogami, zrobić pamiątkowe zdjęcia, zjeść na miejscu ciepły posiłek. Dzieciaki spędziły dzień na udanej zabawie, a uśmiechy nie znikały z ich twarzy. Wycieczka ta dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń, pogłębiła wiedzę przedszkolaków oraz sprzyjała wspólnej integracji.

PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

W maju dzieci z naszego przedszkola zwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną im. Ł. Górnickiego GALERIĘ KSIĄŻKI w Oświęcimiu. Celem wizyty w bibliotece było rozwijanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia szacunku do książki, wyrabianie nawyku korzystania ze zbiorów bibliotecznych oraz poszerzanie słownictwa dzieci o nowe pojęcia, związane z biblioteką. Wszyscy spotkaliśmy się z ciepłym i życzliwym powitaniem Pani Mirosławy, która wprowadziła nas w magiczny świat książki, fantazji i podróży. Oprócz podziwiania wielkiego księgozbioru, było mnóstwo radości, śmiechu i zabawy. Na koniec wizyty dzieciaki złożyły obietnicę, że już niebawem powrócą z rodzicami do wspaniałego świata Galerii Książki w naszym mieście.

międzyprzedszkolny przegląd folklorystyczny ,,przedszkolaki znad soły”

W maju 2022 br. nasze przedszkole było organizatorem Międzyprzedszkolnego Przeglądu Folklorystycznego ,,Przedszkolaki znad Soły”, którego celem było m.in.  propagowanie kultury ludowej wśród dzieci w wieku przedszkolnym, kształtowanie więzi z krajem ojczystym i regionem, integracja i współpraca lokalnego środowiska przedszkolnego oraz wspieranie działalności artystycznej dzieci.

W przeglądzie wzięły udział dzieci reprezentujące Miejskie Przedszkole nr 15 w Oświęcimiu, Miejskie Przedszkole nr 16 w Oświęcimiu oraz Miejskie Przedszkole nr 17 w Oświęcimiu.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu. Składamy również serdeczne podziękowania dla nauczycieli za trud włożony w przygotowanie, dobór repertuaru oraz oryginalność interpretacji.

Do grup biorących udział w przeglądzie już niebawem trafią pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki.

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2022

Już kolejny rok nasze przedszkolaki dołączyły do akcji ,,Sprzątanie Świata”, celem której jest promowanie zasad dbania o środowisko. Dzieciaki chętnie włączyły się do akcji. Wyposażone w rękawiczki ochronne i worki na śmieci wyruszyły do sprzątania naszej planety ZIEMI. Dzięki tej akcji i zaangażowaniu przedszkolaków wierzymy, że nasza planeta będzie zdrowsza i szczęśliwsza.

WIELKANOCNE WARSZTATY Z RODZICAMI

Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, który jest wyczekiwany zarówno przez dzieci jak i dorosłych. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodszym pokoleniom.
Właśnie z tej okazji zaprosiliśmy rodziców ze wszystkich grup z naszego przedszkola na warsztaty plastyczne o tematyce Świąt Wielkanocy. Celem warsztatów było przybliżenie dzieciom tradycji Świąt Wielkanocnych, zachęcanie do podejmowania aktywności twórczej, wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodzicami oraz czerpanie radości ze wspólnej zabawy.Uczestnicy podczas wspólnej zabawy mogli własnoręcznie wykonać wielkanocne koszyczki, przyozdobić pisanki, stworzyć własnego zająca lub kurczaka wielkanocnego.
Dzięki warsztatom dzieci mogły pochwalić się przed rodzicami efektami swojej twórczej pracy. Był to czas na spędzenie ze sobą kilku chwil i zacieśnienie relacji rodzinnych oraz wychowawczych. Ten dzień minął pod znakiem radosnej wspólnej zabawy i miłej atmosfery.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas.

MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS INSCENIZACYJNO-EKOLOGICZNY „EKO-PRZEDSZKOLAKI”

Miło nam ogłosić wyniki Międzyprzedszkolnego Konkursu Inscenizacyjno – Ekologicznego „Eko-przedszkolaki”, organizowanego przez Miejskie Przedszkole nr 17 w Oświęcimiu. Celem konkursu było zwiększenie świadomości ekologicznej wśród dzieci oraz umożliwienie dzieciom zaprezentowania umiejętności recytatorskich i inscenizacyjnych. W konkursie wzięły udział przedszkolaki z Miejskich Przedszkoli nr 7, 16 i 17, w dwóch kategoriach wiekowych. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy, a nauczycielom dziękujemy za przygotowanie dzieci do konkursu. Już wkrótce do wszystkich uczestników konkursu trafią dyplomy i nagrody. 

Gratulujemy!!!

WYNIKI KONKURSU: 

Kategoria wiekowa 3-4 latki

I miejsce ex aequo:  dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 16 i Miejskiego Przedszkola nr 17

Kategoria wiekowa 5-6 latki

I miejsce: dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 7 

II miejsce: dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 17

Miejskie Przedszkole nr 7
Miejskie Przedszkole nr 17, Grupa II
Miejskie Przedszkole nr 17, Grupa IV

REkrutacja na rok szkolny 2022/2023

Szanowni Rodzice!

Rekrutacja dzieci do przedszkoli publicznych na rok szkolny 2022/2023 zostanie przeprowadzona z wykorzystaniem aplikacji Nabór Przedszkola firmy VULKAN.

Zasady naboru do przedszkoli publicznych prowadzonych przez Miasto Oświęcim na rok szkolny 2022/2023 znajdą Państwo na stronie rekrutacji.

Adres strony rekrutacji

www.oswiecim.przedszkola.vnabor.pl

Harmonogram rekrutacji:

28.02.2022 godz.8.00 – Otwarcie strony dla rodziców oraz rozpoczęcie etapu wprowadzania wniosków przez rodziców.

11.03.2022 godz.13.00 – Zakończenie etapu wprowadzania wniosków przez rodziców wraz ze złożeniem dokumentów w wersji papierowej do placówki pierwszego wyboru

06.04.2022 godz.12.00 – Publikacja listy zakwalifikowanych

06.04.2022 godz.12.00 – 08.04.2022 godz.13.00 – Potwierdzenie przez rodziców woli przyjęcia

12.04.2022 godz.12.00 – Publikacja listy przyjętych

02.05.2022 godz.8.00 – 04.05.2022 godz.13.00 Rejestracja kandydatów i składanie wniosków w rekrutacji uzupełniającej będą się odbywać bezpośrednio w przedszkolach tylko w przypadku posiadania wolnych miejsc.

Życzymy Państwu powodzenia w rekrutacji

FERIE Z UŚMIECHEM I ŻYCZLIWOŚCIĄ

W dniu 21 stycznia 2022 z okazji Święta Babci i Dziadka Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 17 w Oświęcimiu złożyły życzenia z uśmiechem dla wszystkich Babć i Dziadków mieszkających tuż obok w klatce przy ulicy Orłowskiego 102. Piękne róże z życzeniami powędrowały do Babć i Dziadków mieszkających po sąsiedzku tych znajomych i nieznajomych.

MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONCERT PASTORAŁEK

W dniu 19 stycznia 2022 odbył się Międzyprzedszkolny Koncert Pastorałek ,,Zaśpiewajmy Dzieciątku”, organizatorem którego było Miejskie Przedszkole nr 17 w Oświęcimiu. Celem koncertu było propagowanie i wspieranie działalności artystycznej dzieci, pogłębianie wiedzy o polskich tradycjach Świąt Bożego Narodzenia, pielęgnowanie polskiego zwyczaju kolędowania oraz integracja i współpraca lokalnego środowiska przedszkolnego. W koncercie wystąpiły Przedszkolaki z Miejskich Przedszkoli nr 7, 15, 16, oraz 17. Wszystkim uczestnikom koncertu gratulujemy pięknej prezentacji koncertowej, a nauczycielom dziękujemy za zaangażowanie i przygotowanie dzieci do występu. Już wkrótce do wszystkich uczestników koncertu trafią dyplomy pamiątkowe, słodycze oraz nagrody.

Zmiana stawki żywieniowej

‼️Informujemy, że od 01.01.2022 r. dzienna stawka za żywienie wynosi 10 zł.‼️

Koszt żywienia dziecka:3 posiłki – 10.00 zł

W tym:

1 posiłek – śniadanie- 3.00 zł

1 posiłek – obiad – 5.00 zł

1 posiłek – podwieczorek – 2.00 zł

Dzienną stawkę za żywienie mnożymy przez ilość dni roboczych w miesiącu kalendarzowym.Każda nieobecność dziecka w przedszkolu jest odliczana w następnym miesiącu.Nieobecności należy zgłaszać dzień wcześniej lub najpóźniej w godz. porannych